O individuálni terapii

Každý se někdy potýkáme s těžkostmi a potřebujeme pomoc. Úzkosti, deprese, nejistota a další psychické potíže jsou častější, než si mnozí připouštějí. Když trpíme tělesným onemocněním nebo bolestí, o pomoc si obvykle řekneme snadno. Když ale trpíme psychickou bolestí – ztrátou, smutkem, strachem, úzkostí, nejistotou, studem nebo zažíváme zmatek – bývá požádat o pomoc těžší. Je to přitom prvním krokem k úzdravě nebo zmírnění obtíží a k osobnímu růstu. Nabízím Vám chráněný a důvěrný prostor, kde můžeme společně pracovat na odstranění nebo zmírnění potíží a hledat hlubší porozumění souvislostem Vašeho života.

Můj psychoterapeutický přístup – psychoanalytická psychoterapie – je určen těm, kteří chtějí lépe porozumět svému prožívání a svým vztahům, odkrýt a pochopit skryté či nevědomé aspekty své osobnosti a/nebo nalézt větší sebepoznání a osobní svobodu. Úleva od symptomů (jako např. zhoršený spánek, úzkosti, panické stavy, psychosomatické obtíže atd.) jde ruku v ruce s tímto sebeodkrývacím a sebepoznávacím terapeutickým procesem.

About Individual Psychotherapy

Sometime we all face difficulties, and need help or seek support. Life in a foreign culture, away from home, family, and friends can amplify or unvail long-existing and often long-hidden relationship or emotional problems. Maybe you have found yourself in a difficult situation and you are looking for a place where you can find space to think, get in touch with your emotions, share feelings and concerns, find a new direction in life, or acquire better self-knowledge and greater personal freedom.